środa, 31 października 2012

Jak działa kompresja w Familo

Co to jest kompresja?

Kompresja w Familo to proces występujący podczas naliczania nam należnej za dany miesiąc prowizji, dzięki któremu miejsca nieaktywnych pozycji w naszej matrycy są zajmowane są przez pozycje aktywne z dalszych kręgów.

Czyli inaczej mówiąc w miejsce osób, które nie zrobiły zakupów w danym miesiącu wpadają z wyższych kręgów osoby, które takie zakupy zrobiły. Wszystko po to, abyśmy otrzymali jak największą wypłatę prowizji.

Jakie są zasady kompresji?

Kompresja dopuszcza dowolną ilość pozycji w danym kręgu, ale tylko nominalna ilość jest opłacana w wysokości prowizji przeznaczonej z danego kręgu. Przykład:

W pierwszym naszym kręgu żadna z osób nie zrobiła zakupów, ale w drugim kręgu np. 8 osób zrobiło zakupy. W 3 kręgu znów nikt nie zrobił zakupów, a w 4 kręgu 12 osób zrobiło zakupy, Co się stanie?

Wszystkie 8 osób wpadnie do 1 kręgu, ale tylko od pierwszych 3 osób (bo jest to nominalna ilość pozycji dla 1 kręgu) otrzymamy prowizję 3%, od pozostałych osób otrzymamy 1% prowizji. Wszystkie osoby z 4 kręgu wpadną do kręgu 2, bo w 3 nie było nikogo, ale tylko od 9 z nich otrzymamy prowizję 2% przewidzianą dla 2 kręgu, od pozostałych otrzymamy znów 1%.


Zauważmy, że dzięki takiemu rozwiązaniu kompresji mamy możliwość otrzymywania dodatkowych prowizji również od osób, które zapisane są poza naszym 9-tym kręgiem. Bo dzięki nieaktywnym pozycjom, cała dalsza nasza struktura przenosi się jakby w dół, co znacznie poszerza nasze możliwości zarobkowe.

Jak kompresja wpływa na zaliczenie zamykania się kręgów?

Wystarczy, aby w danym kręgu po kompresji znalazła się nominalna ilość określonych dla niego aktywnych pozycji. Wtedy ten krąg zostanie zamknięty.

Jeśli powyższe zasady kompresji są dla Ciebie trochę niezrozumiałe to zapraszam do obejrzenia nagrania z firmowego szkolenia, poświęconego m.in. zagadnieniu kompresji.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz