środa, 28 listopada 2012

Zakupy grupowe w Familo

Dziś w Familo pojawiła długo oczekiwana przez wszystkich nowa funkcjonalność robienia zakupów grupowych.

Po co stworzono w Familo funkcję "zakupy grupowe"?

Jak wiesz, aby otrzymać do domu przesyłkę kurierską z zakupami za darmo należy zrobić zakup na kwotę min. 150 zł. Robienie tańszych zakupów po prosu się nie opłaca, bo trzeba zapłacić za kuriera dość wysoka opłatę 19 zł.

Jak to pominąć? Jak zrobić zakup za 50 zł i nie zapłacić za przesyłkę?

Wystarczy, ze umówisz się z osobą, która znajduje się w Twojej górnej linii rekomendacji (czyli np. osobą, która poleciła Ci Familo) i która mieszka w pobliżu Ciebie, aby przy okazji robienia własnych zakupów zrobiła również zakupy dla Ciebie.

Ta osoba też może być tym zainteresowana, bo np. będzie mogła zrobić dla siebie zakupy np. tylko za 100 zł, co łącznie z Twoimi zakupami da kwotę zamówienia 150 zł i co pozwoli na darmowa wysyłkę.

Po otrzymaniu punktów obrotowych ta osoba przekaże na Ci Twoje konto Twoje 50 punktów, co pozwoli Ci chociażby utrzymać swojego konto w Familo przez kolejne 3 miesiące.

Do przekazania ilości punktów obrotowych służy przycisk oznaczony strzałką, który jest widoczny przy danej osobie:


Pojawia się on zarówno przy pozycjach w na stronie "Twoje kręgi", jak również na liście zaproszonych na stronie "Twoje osoby zaproszone".

Po kliknięciu w przycisk, pojawia się okno dialogowe:


Należy wprowadzić liczbę przekazywanych punktów, a następnie zatwierdzić operację poprzez kliknięcie niebieskiego przycisku "Przekaż punkty obrotowe".

Funkcję zakupów grupowych możesz wykorzystać zupełnie w innym celu:

Jeśli posiadasz na swoim koncie dużą liczbę własnych punktów to możesz je przekazać dowolnej osobie w Twojej grupie i w dodatku w dowolnej wielkości. W ten sposób możesz np. pomóc osobie, którą zaprosiłeś do Familo, a która w danym miesiącu nie zrobiła zakupów, aby wypełnić jej kwalifikację. Ta osoba dzięki temu otrzyma prowizję od swojej grupy a Ty zwiększysz sobie liczbę osób aktywnych, co może być przydatne do tego, aby otrzymać prowizję ze swoich w dalszych kręgów.

Dziękuję firmie Familo za to, że rozwiązała problem zakupów grupowych właśnie w taki mądry sposób, dając nam partnerom bardzo szeroki wachlarz nowych możliwości.

1 komentarz: